Vejprnice,33027   +420735890661   jiri.pek@pirati.cz   ID: xqd5epz

VaK business pro Váchala a Karpíška

O tom jak z každého kubíku vody dostávají 50 Kč do VaKu. U koho tyto peníze končí?

Michal Škop:

O tom, proč v Plasích platíme 124 Kč za vodu a v Kožlanech jenom 54 Kč.Protože v Kožlanech si o vodě rozhodují sami, kdežto u nás platíme firmu VaK a zbylé trubky jsme (tedy konkrétně radniční koalice starosta + ODS + „MY“) jim zrovna před pár měsíci také věnovali (výměnou za neprodejné akcie) – s vodou má teď starosta méně práce, ale holt lidi si za tento komfort pro starostu připlatí 🙁 Trestní oznámení na to, že si vedení VaKu imho vyplácí nezákonně odměny je jenom další střípek toho, jak je ten náš VaK veden (a je smutné, když senátor Karpíšek nezná ani zákon o střetu zájmů, ale nakonec on z VaKu taky dostal tak zhruba 1 milion, takže třeba jenom mlží).

„Cena vody na Plzni-severu patří k nejdražším v České republice. Za vodné a stočné lidé platí téměř 124 korun za kubický metr. Některým komunálním politikům s tím dochází trpělivost a snaží se najít cestu, jak mít na cenu vody větší vliv.“ více na přiloženém linku

Zdroj: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/voda-cena-vodarna-plzen-vak-infrastruktura-trubka.A220217_651417_plzen-zpravy_vb?

Share this post