Vejprnice,33027   +420735890661   jiri.pek@pirati.cz   ID: xqd5epz

Vyhozen z Vodárenské a kanalizační

📣Dnes jsem nebyl puštěn na setkání Vodárenské a Kanalizační (VaK) se starosty. Nepomohla mi ani noha vklíněná do dveří, když se mi je Karpíšek snažil před nosem zabouchnout. Prý se jedná o schůzku starostů a místostarostů. Také jsem se dozvěděl, že prý lžu a že se nejedná o tribunál lidu.

📣Karpíškovi i Váchalovi jsem dal jedinečnou možnost mě před ostatními starosty usvědčit z údajných lží. Místo toho mě vykázali. Chápu, že na některé mé argumenty a otázky se odpovídá špatně, a zvláště pokud ještě existují záznamy z jejich předchozích komentářů. Nebylo by od věci, aby si starostové mohli udělat svůj názor po vyslechnutí obou stran. Své dotazy jsem tedy přednést nemohl, a proto je dávám k diskusi alespoň sem:

☑️Proč máme nejdražší vodu v ČR? Od VaKu jsme slyšeli, že je to z důvodu velkého okresu. Podle wikipedie se ale jedná o průměrný okres, co se týče zalidnění a i velikosti…

☑️Další z argumentů VaKu je, že vodohospodářská síť je zde ve špatném stavu. Pak vyvstává otázka, zda za to nemůže vedení VaKu, pokud se po třiceti letech nic nezměnilo.

☑️Řídí vedení VaKu společnost správně, když poslední dobou prohrálo 4 soudy v řadě za sebou? Jak nás tyto prohrané spory finančně zatěžují?

☑️Taky patříte k obci, kde Váchal s Karpíškem tvrdili, že pokud nepřevedete vodohospodářskou síť do VaKu, tak budete muset zřídit odečítací místa v řádu desetitisíců za jedno místo? Vytvořily tato odečítací místa obce, které svoje sítě nepřevedly?

☑️Když odebíráme 10% produkce Vodárny Plzeň, proč nemáme i 10% zisk? (ten je jen 1,8%)?

☑️Jak vedení obce komunikuje výpočet ceny vody s Vodárnou Plzeň?

☑️Nejsou 200 tisícové odměny pro členy správní rady přemrštěné?

☑️Poslední z „výmluv“ která zazněla v České televizi je, že poslední navýšení ceny bylo způsobené inflací. Proč se cena zvýšila skokově o několik procent oproti Plzni? Tam inflace nebyla? Pokud Plzeň dotuje vodu, jak a proč to nedělají také obce?

☑️Co diskuse o dodávkách vody bez VaKu přímo od Plzeňské vodárny případně přes jiný VaK – Karlovarský, Chodský? Proč v našem okrese existují obce, které jsou nezávislé na VaKu a mají cenu o desítky korun levnější?

Share this post