Vejprnice,33027   +420735890661   jiri.pek@pirati.cz   ID: xqd5epz

Karpíšek vs. Pek – první soudní jednání

Žalující Karpíšek neměl dost kuráže dorazit k prvnímu soudnímu jednání. Poslal pouze svého zástupce Svejkovského. Nebylo tak možné ani potvrdit pravost občastníku Náves. Tak doufám, že Karpíšek dorazí alespoň na nařízenou mediaci, pokud se cítí tak poškozen. Mrzí mě, že člověk, který je krajským náměstkem hejtmanky pro oblast ekonomiky, současně i senátor a starosta Vejprnic, nesnese, když se jeho počínání nastaví zrcadlo. Místo reakce a chování hodného vrcholného politika a řádného hospodáře zbytečně zatěžuje státní pracovníky a jde proti zásadám rychlosti a ekonomie ve správní oblasti. Celý soudní proces je zbytečný. Doufám, že brzy přijde čas, kdy se role obrátí a soud bude konečně řešit případy pana Karpíška s daleko závažnějšími dopady na naší společnost. Ať už je to Karpíškův střet zájmů v případě vkladu vodohospodářského majetku obce Vejprnice v hodnotě 36 milionů do Vodárenské a kanalizační a.s., či prodej obecních pozemků výrazně pod cenou jeho společníkovi ve společnosti REAL KLIMA s.r.o.

Několik postřehů:

☑Na návrh Svejkovského nařízená mediace (v Praze u advokátky Lucie Žídkové – shoda)
☑Další jednání 6. května 2021 od 13:30 (dle mého názoru snaha žalujících o zbytečné prodlužování sporu s ohledem na nadcházející komunální volby)
☑Možné rozuzlení až u Krajského soudu
☑Změna samosoudce (Mgr. V. Kokožka nahradil samosoudce Poláčka).
☑Samosoudce zmínil, že obrázky mu přijdou nadbytečné. Ostatní žalované body neokomentoval. Lze tudíž usuzovat, že jednání bude směřovat tímto směrem
☑Zmínili jsme, že nabízený smír ze strany Karpíška, je pro nás v současné podobě neakceptovatelný. Ke smíru požadujeme omluvu Karpíška, jelikož žaloba, která proběhla médii, na mojí osobu vrhá stín, že jsem se dopustil nějakého nepřípustného jednání.

V úterý stejný okresní soud rozhodl podobný případ z Plas ve prospěch žalovaného 🙂

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/strasnej-z-takovej-socanskej-babis-urazela-zena-starostu-soud-ji-odpustil-40384387?fbclid=IwAR2L1Lac2xvJak1iZixEcdZut8XZ6UP3ZQO1ljWM_CI4e6w9t4kwFyuMryw#utm_content=ribbonnews&utm_term=hanzl%C3%AD%C4%8Dek&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Share this post